• Beseda so spisovateľkou Toňou Revajovou

27. 10. 2022

V rámci literárneho festivalu Prešov číta rád a v spolupráci s Mestskou knižnicou Bohuša Nosáka Nezabudova v Sabinove sa 21. 9. 2022 sme sa my, žiaci 4. A triedy,  zúčastnili na besede so slovenskou spisovateľkou Toňou Revajovou.

Pani spisovateľka je autorkou kníh pre deti. Do povedomia čitateľov sa dostala knihami o Johanke – Johanka v Zapadáčiku,  Zlom väz, Johanka! Známe sú aj jej knihy Denis a jeho sestry, Vraveli proroci, že bude tma v noci. Kniha Johanka v Zapadáčiku bola zapísaná na čestnú listinu IBBY, Medzinárodnej únie pre detskú knihu. Za svoju tvorbu bola na Slovensku v roku 2014 ocenená Cenou Trojruža.

Pani spisovateľka nám postupne predstavila svoju tvorbu a k jednotlivým titulom pridala aj zaujímavé komentáre. Prezradila nám, ako a kde sa zrodili  jednotlivé postavy a ktoré životné udalosti ju inšpirovali pri písaní príbehov. Všetkých zaujalo jej pútavé rozprávanie o zážitkoch, ktoré sama prežila pri písaní svojich kníh. Niektorí z nás prečítali aj úryvky z jej tvorby... Záver stretnutia patril autorkinej autogramiáde.

Beseda s Toňou Revajovou vzbudila náš záujem o čítanie. Pri najbližšej návšteve mestskej knižnice radi siahneme práve po knihách, ktoré táto pani spisovateľka napísala.

Ďakujeme mestskej knižnici za príjemné strávené dopoludnie.

žiaci 4. ročníka s p. uč. PaedDr. M. Petríkovou

• Sabinovský slávik

24. 10. 2022

V nedeľu 23. októbra 2022 sa v priestoroch mestského kultúrneho strediska v Sabinove konal už 24. ročník prehliadky - Sabinovský slávik. Žiaci zo škôl sabinovského okresu sa prezentovali spevom šarišských ľudových piesní. Za našu základnú školu spievali žiačky: Laura Andraščíková z 1.B triedy s piesňou - Ej, beťar ja dzivočka a Julka Fabiánová zo 6.C triedy s piesňou - Šuhaj nevibiraj... Dievčatá podali krásny výkon a svojim spevom potešili prítomných divákov. Ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

J. Franková

• Jesenný festival 2022

24. 10. 2022

Dňa 8.10 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili vystúpenia na Jesennom kultúrnom festivale v Sabinove. Pri krásnom jesennom počasí potešili svojich rodičov a divákov spevom ľudových piesni, básňami s jesennou tematikou i farebným tančekom. Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu našej školy. Program pripravili pani učiteľky J. Polomská, M. Šoltysová, S. Gobanová, M. Germičová, I. Dedinová a J. Franková. Stánok našej školy pripravili pani učiteľky M. Tulejová a M. Petríková.

• Poplatky do ŠJ za november  2022

20. 10. 2022

Poštové poukážky na mesiac november 2022 sa vydávajú od 19.10.2022.

Poplatky za november 2022

1. stupeň       20 a 1,21 = 24,20 + 3,00 = 27,20
              2. stupeň       20 a 1,30 = 26,00 + 3,00 = 29,00

Gymnázium DSA       20 a 1,41 = 28,20  + 3,00 = 31,20

Spojená škola            20 a 1,41 = 28,20 + 3,00 = 31,20

Dospelí ZŠ                  20 a 0,10 =  2,00

Dospelí Gym               20 a 3,40 = 68,00

Prosím stravníkov, aby si skontrolovali či majú uhradenú stravu za október 2022. Stravníkov, ktorí nebudú mať stravu za október uhradenú, neprihlásim na obed.