18. júna 2026 sme v areáli našej ZŠ spoločne oslávili Deň rodiny v štýle country. Prijali ste naše pozvanie a zaplnili každý kút školského dvora. Deti, rodičia, priatelia, naši vzácni hostia a učitelia vytvorili jednu obrovskú, pulzujúcu komunitu. Potešil nás aj návrat bývalých kolegov i žiakov.
Všade navôkol vládla atmosféra divokého západu, no predovšetkým atmosféra absolútnej spolupatričnosti. Areál ožil smiechom malých i veľkých kovbojov. Tváre detí zdobili dočasné tetovačky, dievčatá sa tešili zo zapletených vrkočov. Najkrajším pohľadom však boli momenty, kedy rodiny držali spolu. Či už pri fotení pri fotostene v country štýle, alebo pri spoločnom objavovaní pripraveného programu. Bolo dojímavé sledovať, ako rodičia kľačali pri svojich deťoch v tvorivých dielňach a spoločne s nimi navliekali koráliky, vyrábali si kovbojské kravaty, kreslili si. Tešili sa z tetovačiek a zapletaných vrkočov. Detské oči žiarili šťastím pri jazde na koni a poníkovi, na skákacom hrade a retiazkovom kolotoči.
Spolupráca dvoch svetov – RODINY I ŠKOLY – sa naplno prejavila aj v pohybe. Na tartanovej dráhe rodičia s hrdosťou povzbudzovali svoje ratolesti v napínavých športových súťažiach. V budove školy sme si zasa odovzdávali hodnoty ľudskosti a pomoci pri kurze prvej pomoci. Na dvore všetci s úžasom obdivovali výstavu šampiónov a včelárske umenie s medobraním, kde sladký med na oblátke chutil o to viac, že sme ho jedli spolu.
Tento deň mal aj chuť domova. Naše úžasné pani kuchárky napiekli voňavé buchty a záviny. V bufete sa podávala rodičovská kávička. Dvorom voňal popcorn, ale aj chrumkavé langoše, trdelník a hranolky. No najdôležitejšou ingredienciou bola láska, s ktorou bolo všetko pripravené a zdieľané...
Celým areálom sa niesla skvelá country hudba, pre nás najkrajšou piesňou boli váš smiech a pohoda. Bola to úprimná oslava života a dôkaz, že keď škola a rodina držia spolu, dokážu pre deti vytvoriť bezpečný, radostný a nezabudnuteľný svet. Ďakujeme aj nášmu štedrému sponzorovi a DJ – nášmu p. riaditeľovi, ktorý ozvučil celý program. Ďakujeme organizačnému tandemu – p. uč. Rákošovej a p. uč. Rimskej. Vďaka patrí aj vedeniu školy. Ďakujeme organizačnému tímu, všetkým zamestnancom školy, rodičom a dobrovoľníkom, ktorí obetovali svoj čas a energiu.
Sme nesmierne vďační za toto partnerstvo a hlboké ľudské prepojenie. Vážime si to. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.
Ďakujeme zo srdca, že ste prišli a že tvoríte tento PRÍBEH RODINY I ŠKOLY spolu s nami.
Mgr. Ľudmila Martančíková