Žiaci tried 3. B a 3. C sa v rámci vyučovania prírodovedy vydali na zaujímavú exkurziu do Botanickej záhrady v Košiciach. Tento deň sa niesol v znamení objavovania, poznávania a bezprostredného kontaktu s prírodou, ktorá nám dokáže vždy ponúknuť niečo výnimočné.
Po príchode do záhrady sa pred nami otvoril pestrý svet rastlín z rôznych kútov sveta. Žiaci mali jedinečnú možnosť vidieť na vlastné oči rastliny, ktoré doteraz poznali len z učebníc či obrázkov. Exotické druhy, rozmanité tvary listov a žiarivé farby kvetov vzbudzovali obdiv a zvedavosť. Počas prehliadky sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o pestovaní rastlín, ich význame pre človeka i prírodu a o prostredí, v ktorom prirodzene rastú.
Veľkým zážitkom bola aj návšteva pavilónu s motýľmi. V ňom žiaci mohli zblízka pozorovať nežné motýle, ktoré lietali voľne vo svojom prirodzenom prostredí. Táto časť exkurzie priniesla nielen radosť, ale aj chvíle tichého obdivu nad krásou a krehkosťou prírody.
Celá exkurzia bola výborným príkladom toho, že učenie môže byť nielen poučné, ale aj zábavné a plné zážitkov. Žiaci odchádzali nadšení, obohatení o nové vedomosti a s množstvom krásnych spomienok.
Mgr. M. Liptáková