• Pravidlá Schránky dôvery

• Kde nájdeš Schránku dôvery?

Schránku dôvery sme umiestnili na prízemí hlavnej budovy našej školy. Môžeš pri nej využiť aj papieriky, ale pokojne si môžeš otázku pripraviť v súkromí a do schránky ju napríklad počas prestávky iba vhodiť.

Načo nám je Schránka dôvery?

Do Schránky dôvery nám môžeš (aj bez podpisu) napísať, čo ti prekáža, čo ťa trápi, čo by si zmenil alebo čo ťa u nás v škole  potešilo. Dôverne nám môžeš napísať aj o nejakom probléme, s ktorým by sme ti azda vedeli pomôcť. Zároveň radi privítame aj rôzne nápady na zlepšenie klímy v škole.

Pravidlá Schránky dôvery

Prečítajte si niekoľko jednoduchých pravidiel, ktorými sa budeme riadiť pri kontaktoch cez Schránku dôvery.

Schránka dôvery sa riadi týmito pravidlami:

• Svoje nápady, výzvy, pripomienky, kritiku či pochvalu, sťažnosť, problém, čokoľvek, čo ťa trápi, napíš na papier a vhoď do schránky.
            • Odkaz môže byť podpísaný, ale aj anonymný. Nezabúdaj, že riešiť sa budú len slušné odkazy.
            • Do odkazu tiež môžeš napísať, komu je určený (ak si žiadaš konkrétnu odpoveď od pána riaditeľa alebo od jednotlivých vyučujúcich alebo od výchovnej  poradkyne).
            • Zaručujeme dôvernosť toho, čo tu bude napísané, totiž, ak pôjde o konkrétnych ľudí, nebude sa to riešiť verejne. Všetko bude riešené diskrétne a to, čo je v listoch sa nikto iný nedozvie!
            • Odpovede budú doručené tým, ktorí sa podpísali, a všeobecné odpovede budú zverejnené na internetovej stránke školy (v časti Schránka dôvery).
            • Riešime len slušné odkazy, vulgárne budú ignorované.

Začiatok Schránky dôvery

2. októbra 2023. Na prízemí hlavnej budovy našej školy, oproti dverám výchovnej poradkyne, sme nainštalovali Schránku dôvery. Mala by ponúknuť možnosť podpory a istoty, že je tu niekto ochotný venovať sa aj problémom, či ťažkostiam, o ktorých je náročnejšie hovoriť verejne.