• Zápis do športovej triedy

• Vážení rodičia a mladí talentovaní športovci,

ZŠ, Komenského 13 v Sabinove

otvára športové triedy od 1. ročníka

(v 2. až 4. ročníku žiaci absolvujú dotovanú športovú prípravu v

bežných triedach)

Srdečne Vás pozývame na overenie športových zručností a schopností žiakov, ktoré sa vyžadujú na zaradenie žiaka do športovej triedy.

Overenie pohybových schopností a zručností žiakov do športových tried sa uskutoční v termínoch:

• do 1. ročníka športovej triedy dňa 09. 04. 2024 o 15.00 hod., v telocvični ZŠ, Komenského 13, Sabinov
          • do 5. ročníka športovej triedy dňa 11. 04. 2024 o 15.00 hod., v telocvični ZŠ, Komenského 13, Sabinov

V prípade otázok je možné volať na telefónne číslo 0903 282 219, 0902 121 485.

V školskom roku 2024/2025 otvárame športové triedy: na 1. stupni so zameraním na: futbal a gymnastiku, v 5. ročníku so zameraním na: futbal, hokej a gymnastiku.

Športová trieda na základnej škole je trieda určená pre športovo talentovaných žiakov, v ktorej je systematická športová príprava súčasťou vyučovania. Činnosť v športovej triede je zameraná na optimálny rozvoj pohybových predpokladov žiakov pre konkrétne športové odvetvie a zvyšovanie ich športovej výkonnosti. V športových triedach sa vyučuje podľa učebného plánu základnej školy.

Organizácia výchovno-vzdelávacieho procesu v športových triedach:

• do jednej športovej triedy sa zaraďujú žiaci jedného alebo viacerých športových odvetví,
          • športové triedy sa na vyučovanie predmetu športová príprava podľa príslušného učebného plánu spravidla delia na skupiny, ak je v nich viac ako jedno športové odvetvie, alebo je trieda koedukovaná,
          • predmet športová príprava sa vyučuje v rozsahu 3 hodín týždenne,
          • na 1. stupni vybraní žiaci budú zadelení do bežných tried a týždenne navyše absolvujú hodiny športovej prípravy.

Prijímanie žiakov do športových tried sa uskutočňuje na základe splnenia podmienok stanovených riaditeľom školy:

• prihláška zákonného zástupcu do športovej triedy,
          • lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti (na začiatku každého školského roka),
          • overenie pohybových schopností a zručností žiakov –  všeobecné a špeciálne pohybové testy.

Všeobecné pohybové testy:

• člnkový beh 10 x 5 m
          • skok do diaľky znožmo z miesta
          • sed ľah 30 s
          • hod 2 kg medicimbalom vpred

Špeciálne pohybové testy:

• podľa športov

Žiaci si so sebou prinesú cvičebný úbor.

Vyhodnotením jednotlivých kritérií a absolvovaním pohybových testov výberová komisia získa informácie o pohybovej zdatnosti uchádzačov pre daný šport. Podľa výsledkov sa stanoví poradie uchádzačov do športovej triedy.

Rodičia budú v deň overovania pohybových schopností informovaní o učebných plánoch a časovej dotácii hodín športovej prípravy.

Prijatým žiakom vydá riaditeľ rozhodnutie o prijatí do športovej triedy.

Zápisný lístok do 1. ročníka v šk. r. 2024/2025 (DOCX, 18,4 kB)

Zápisný lístok do 1. ročníka v šk. r. 2024/2025 (PDF, 114 kB)

Zápisný lístok do 1. ročníka v šk. r. 2024/2025 (ODT, 10 kB)

Zápisný lístok do 5. ročníka v šk. r. 2024/2025 (DOCX, 17,9 kB)