Základné informácie

VÁŽENÍ RODIČIA

Vitajte na stránke našej školy.

Ak máte záujem prihlásiť Vaše dieťa do nášho školského klubu detí,

prečítajte si o nás viac...

Výchovu  v školskom klube detí chápeme ako pôsobenie na deti mimo školy, mimo rodiny, v sociálnom prostredí rovesníkov pod vedením odborných pedagógov – vychovávateliek. Čas  strávený v školskom klube detí nadväzuje na výchovnovzdelávací proces v škole, ale nie je pokračovaním riadneho vyučovacieho procesu. Rešpektuje vekové rozdiely detí, osobitosti ich pováh, prihliada na intenzitu zaťaženia na vyučovaní každého dieťaťa, dbá na psychohygienu vývoja dieťaťa. Výchova sa zakladá na rovnocennom partnerstve a spolupráci vychovávateliek a učiteľov. Pedagogická práca v ŠKD má výchovné a sociálne poslanie, pretože zabezpečuje aktívne a zmysluplné využívanie voľného času, čím nepriamo učí deti čeliť sociálno-patologickým javom, ktoré ich v súčasnosti ohrozujú. Školský klub detí sa vyznačuje spontánnymi, ale aj organizovanými aktivitami a deti sa tu učia aktívne oddychovať.

V školskom klube detí má každé dieťa právo na atmosféru priateľstva, porozumenia, toleranciu jeho osobnosti, má sa cítiť bezpečne, má byť pochopené, má právo zvoliť si vlastnú cestu v aktivitách vzdelávania a výchovy. Školský klub detí ponúka zdravý životný štýl, sebamotiváciu, integritu osobnosti, priateľstvo, estetické prostredie, podporu tímovej práce a rovnosť príležitostí.

Každé oddelenie ŠKD je vybavené rôznymi spoločenskými a stolovými hrami, hračkami, stavebnicami, športovými pomôckami a množstvom ďalších pomôcok, ktoré majú deti k dispozícii a využívajú ich pri kolektívnom, ale aj individuálnom hraní sa a tvorení počas celého školského roka, čím rozvíjajú efektívne svoje zručnosti a nadanie.

V školskom roku 2022/2023 je v našej základnej škole vytvorených 6 oddelení ŠKD, v ktorých sa o výchovnovzdelávaciu činnosť starajú pani vychovávateľky:

1. ODDELENIE : Gobanová Silvia
  2. ODDELENIE:  Dedinová Inéz
  3. ODDELENIE:  Polomská Jana
  4. ODDELENIE:  Mochňaková Irena
  5. ODDELENIE:  Mgr. Germičová Martina
  6. ODDELENIE:  Bc. Šoltýsová Marcela

Denný režim ŠKD (PDF, 120 kB)

Žiadosť o prijatie dieťaťa do ŠKD (PDF, 226 kB)

Žiadosť o skončenie docházdky dieťaťa do ŠKD (PDF, 177 kB)

Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na ŠKD (PDF, 112 kB)