• Čo je naším cieľom?

• Zábavnými formami práce s knihou sa snažíme podporiť u dievčat a chlapcov našej školy na 1. a 2. stupni aj v činnosti Školského klubu detí  dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.

Náplň práce  v školskej knižnici

Práca v knižnici je pre žiakov tvorivá, hravá, oddychová. Vedieme ich k vyjadreniu citov, rozvíjaniu obrazotvornosti, fantázie. Snažíme sa u nich pestovať pozitívny vzťah k literatúre, viesť ich k vlastnej autorskej tvorbe a k zapájaniu sa do celoslovenských literárnych súťaží. V súlade s Pedagogicko-organizačnými pokynmi na jednotlivé školské roky návštevou knižníc, kníhkupectiev, múzeí, vernisáží  sa venujeme čitateľskej a informačnej výchove. Žiaci súťažia v kooperatívnych hrách, skúšajú si svoje mini- rečnícke cvičenia, nacvičujú kultivované vyjadrovanie, hodnotia, píšu, hrajú sa, učia sa spoločenskému bontónu na verejnosti a v kultúrnych zariadeniach, odlišujú vkus od gýču, pracujú s encyklopédiami, jazykovými príručkami a s internetom, súťažia v literárnych kvízoch... V knižnici sú 2 počítače s pripojením na internet.

Hodina zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti v priestoroch žiackej knižnice