• Koncepcia rozvoja školy

• Koncepcia rozvoja školy (PDF, 165 kB)

V koncepčnom zámere rozvoja školy na najbližšie roky prezentujeme najdôležitejšie úlohy, ktoré by mala škola realizovať, ak má škola splniť najhlavnejší cieľ – stať sa modernou vzdelávacou inštitúciou. Poslaním základnej školy je poskytnúť žiakom základné vzdelanie v primárnom a v nižšom sekundárnom vzdelávaní, dodržiavajúc štátny vzdelávací program a predpísanú legislatívu, týkajúci sa výchovy a vzdelávania žiakov. Pri tvorbe školských vzdelávacích programov sme povinní rešpektovať zloženie žiackeho kolektívu, veľkosť školy, počet žiakov a požiadavky rodičov. Z týchto dôvodov je koncepcia výchovy a vzdelávania na ďalšie roky koncipovaná pomerne širokospektrálne. Podľa konkrétnych potrieb môže byť v školských vzdelávacích programoch revidovaná a bude kopírovať požiadavky žiakov, rodičov, zriaďovateľa a spoločnosti.

V povedomí občanov mesta a rodičovskej verejnosti plánujeme profilovať školu ako školu, ktorá má športové triedy pre rozvoj športovo nadaných žiakov. Týmto realizujeme požiadavku zriaďovateľa, ktorá vyplýva z absencie koncepčnej prípravy športovo nadaných žiakov v našom meste. Škola má na to dobré podmienky a tradície.

Očakávame, že pozitívom a prínosom tejto koncepcie bude nové ponímanie výchovy a vzdelávania žiakov v škole, ktoré sa prejaví v krátkom časovom horizonte. Zo základnej školy Komenského 13, sa stane moderná škola, otvorená pre každého, kto má záujem na svojom rozvoji a vzdelanostnom raste.