Základná škola, Komenského 13, Sabinov

 

Navigácia

Mapa

Kontakt

 • Základná škola, Komenského 13, Sabinov
  Komenského 13, 083 01 Sabinov
 • +421514521485
Počet návštev: 3847502

Novinky

 • Riaditeľstvo ZŠ Komenského 13 v Sabinove oznamuje, že v dňoch 21.06.2018 (štvrtok) až 28.06.2018 (štvrtok) bude organizácia vyučovania prebiehať nasledovne: 1. stupeň končí vyučovanie 4. vyuč. hodinou, 2. stupeň končí vyučovanie 5. vyuč. hodinou.

  21.06.2018 (štvrtok):

  uskutočnia sa didaktické hry pre 1. stupeň a praktické účelové cvičenie pre 2. stupeň.

  Stravovanie: vlastné – desiata, pitný režim.

  Výbava žiaka: športová obuv, pokrývka hlavy, športové oblečenie, prípadne pršiplášť (dáždnik), pre pobyt

 • Príroda je nevyčerpateľný zdroj zdravia, energie a inšpirácie. A tak sme aj my, žiaci 4.A a 4.B triedy strávili čas 28.mája – 1.júna 2018 v škole v prírode v Tatranskej Lomnici. Absolvovali sme túry na Popradské pleso, okolo Štrbského plesa, na Hrebienok a Studenovodské vodopády a na stanicu Štart pod Lomnickým štítom. Kochali sme sa krásou a históriou Spišského hradu, Belianskej jaskyne a v Múzeu TANAPu. Na pobyte so žiakmi v ŠvP boli triedne p. uč. Smreková a Pribulová a p. vych. Polomská. Vrátili sme sa opálení a plní dojmov a zážitkov.

 • Srdečne pozývame rodičov, žiakov a učiteľov na zábavné popoludnie Dňa rodiny s názvom Indiánska cesta, ktorá sa uskutoční 4.6.2018 (v pondelok) o 15:30 hod. v areáli školy. Tešíme sa na Vás, príďte sa zabaviť a zašportovať si. Plagát akcie nájdete na stiahnutie tu.

 • Koncom apríla tohto školského roka sa konalo okresné kolo v Gymnastickom štvorboji. Všetky družstvá dievčat a chlapcov zvíťazili a postúpili na krajské kolo. Dievčatá na kraji obsadili 2. miesto a chlapci sa prebojovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnili 15. mája v Poprade.

  Celoštátne kolo organizoval Slovenský gymnastický zväz. V súťaži chlapcov sa do finále prebojovalo 8 najlepších ZŠ na Slovensku. Naši chlapci v silnej konkurencii nesklamali a získali 4. miesto. Družtvo tvorili: A. Tomčan zo 6.C, J. Macejko z 8.C, J. Baňas z 8.C, A. Majdák z 8.C, N. Fabuľa zo 7.C. Medzi jednotlivcami zaujal Jakub Baňas, ktorý získal 3. miesto.

 • Dňa 16. 5. 2018 sa v priestoroch MsKS v Sabinove konal 35. ročník regionálnej súťaže - Sabinovský autorský a recitátorský máj. Z našej školy sa na tomto podujatí zúčastnili žiaci v 3 súťažných kategóriách:

  - v umeleckom predneseMichaela Kolcunová (1.B - próza), Natália Markušová (4.A - poézia), Alexandra Salanciová (4.B - próza), Simona Baňasová (5.A - próza), Soňa Baňasová (5.A - poézia), Veronika Repaská (7.C - próza), Anna Miščiková (9.A - próza);

  - vo vlastnej autorskej tvorbeNoemi Palfiová (6.A - próza), Valentína Drobňáková (7.B - poézia), Nina Prokopová (7.B - próza), Karolína Krištofová (8.B - próza).

 • Dňa 01.06.2018 (piatok) je z dôvodu sviatku Dňa detí organizácia vyučovania zmenená nasledovne: 1. stupeň končí 4. vyučovacou hodinou, 2. stupeň končí 5. vyučovacou hodinou. Prevádzka ŠKD a ŠJ ostáva nezmenená.

 • Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci gréckokatolíckeho vierovyznania zúčastnili na Biblickej súťaži v protobysterskom kole. Súťaž bola zorganizovaná v spolupráci s Gréckokatolíckym biskupstvom v Prešove a Diecéznym katechetickým úradom v Prešove.

  V protobysterskom kole v 1. kategórii - družstvo v zložení: Sebastián Cenker (8.C), Kristína Cenkerová (8.B), Sára Palfiová (8.B) sa umiestnilo na peknom 2. mieste.

  Aj keď v olympiáde ide o istý druh súťaženia, čo je pre mladého človeka charakteristické, omnoho viac vyniká práve hlavná myšlienka – posolstvo olympiády, že mladý človek spoznáva Boha cez napísané Božie slovo – Bibliu. Každý školský rok sú predmetom olympiády niektoré z biblických kníh, s ktorými naši žiaci poctivo pracovali.